Naprawa hamulców
Hamulce to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów w każdym samochodzie. Układ ten pozwala na zmniejszenie prędkości i w rezultacie zatrzymanie auta. Sprawne hamulce to podstawowy warunek bezpiecznej jazdy. W jaki dokładnie sposób działa układ hamulcowy i jakie części samochodowe wchodzą w skład tego niezbędnego w każdym pojeździe podzespołu?
Jak działa układ hamulcowy w samochodzie?
Na wstępie warto zaznaczyć, że każdy samochód osobowy posiada dwa osobne układy hamulcowe. Układ podstawowy, zwany również roboczym, to tradycyjny hamulec działający w oparciu o naciśnięcie pedału przez kierowcę. Natomiast hamulec dodatkowy uruchamiany jest ręcznie i wykorzystywany głównie na postojach, ale też jako układ awaryjny. Roboczy system hamulców w samochodach osobowych pracuje w technologii hydraulicznej. Oznacza to, że działanie całego układu opiera się o wykorzystanie specjalnego płynu, który tłoczony jest w następstwie naciśnięcia pedału hamulca.
Warto przy tym zaznaczyć, że siły hamowania rozkładają się równomiernie zarówno na koło lewe, jak i prawe.
Elementy układu hamulcowego
Jak wspomniano, układ hamulcowy w samochodach osobowych jest mechanizmem hydraulicznym, który działa w oparciu o obieg płynu hamulcowego. Do najważniejszych elementów tego układu należą następujące części samochodowe:
Pamiętajmy, że sprawne działanie układu hamulcowego zależy od jego regularnej konserwacji, przede wszystkim od wymiany płynu hamulcowego, klocków i tarcz.

SZUKASZ PROFESIONALNEGO WARSZTATU W OKOLICY?
Najlepsi mechanicy w Płocku - Warsztat B61
Zadzwoń do nas już dzisiaj.